Úvod > > Aktuality

Informace k tanečnímu a pohybovému kurzu pro děti

Publikováno 6. 9. 2023 15:10

Pracovní činnosti - moštování

Děti se těší z letošní úrody jablek. Jablíčka jsou sice malá, ale sladká. Zpočátku se na ně děti dívaly jako na něco, co jim překáží a vadí, když si chtějí na zahradě hrát. Posbírat jablka jim připadalo jako trest. Proto jsme posbíraná jablka vylisovali a děti pak mohly ve škole ochutnat čerstvý jablečný mošt. Nyní je pro ně sběr jablek smysluplný a těší se na další ochutnávku. Děkujeme Svazu zahrádkářů Petřkovice, jmenovitě panu T. Dvořákovi, za zapůjčení drtiče.

Publikováno 6. 10. 2022 23:06

Pochod okolo Petřkovic

Každoroční pochod okolo Petřkovic byl sice zahájen za nepříznivého počasí, ale i přesto byl letošní ročník zase úspěchem. Na všem dobře známé desetikilometrové trase se jako vždy postavila čtyři stanoviště - u Vrabloveckého rybníka, na Nordpólu, u hotelu Green a v Hornickém muzeu. Na každém stanovišti jsme dostali razítko a nějaké občerstvení “na posilněnou” - někde oplatek, jinde třeba džus.

Publikováno 6. 10. 2022 23:05