Úvod > O škole > Projekty > Literární soutěž

Literární soutěž

V červnu proběhla na naší škole literární soutěž určená pro žáky 5. až 7. tříd. Úkolem bylo napsat vlastní originální příběh, ve kterém budou mít své místo Petřkovice. Mladší žáci psali pohádky, ti starší tvořili pověsti. Mladí spisovatelé popustili uzdu své fantazii, a tak jsme se mohli dočíst, jak vznikla Petřkovická venuše, proč se u nás těžilo uhlí, kdo postavil most přes řeku Odru či místní kapličku a mnoho dalších zajímavostí. Porota měla těžký úkol, a to vybrat z každého ročníku pět nejlepších příběhů, jejichž autoři budou odměněni. Slavnostní předávání ocenění proběhlo ve středu 27. června v nové školní knihovně, kde máme díky dotaci ze statutárního města Ostravy desítky nových knih. Výherci si odnesli sladkou odměnu, ale hlavně hodnotné dárkové poukazy do knihkupectví, aby si mohli zakoupit knihy dle vlastního výběru a četbou se inspirovat k psaní dalších příběhů. Oceněné práce budou otištěny v knize, která ponese název „Co v čítance nenajdu“ a bude sloužit jako výukový materiál. Veřejnost si příběhy bude moci přečíst v Petřkovickém zpravodaji.

Tento projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.

Logo města Ostravy

Projekt ZŠ Petrovice II