Úvod > O škole > Naše úspěchy > Vítězství v matematické soutěži

Vítězství v matematické soutěži

Žáci naší školy se pravidelně účastní soutěže Matematický klokan. Tato mezinárodně koordinovaná soutěž byla vytvořena v osmdesátých letech minulého století v Austrálii. Soutěžící jsou rozděleni podle věku do 6 kategorií: Cvrček (2.-3. třída ZŠ), Klokánek (4.- 5. třída ZŠ), Benjamín (6.- 7. třída ZŠ), Kadet (8.- 9. třída ZŠ), Junior (1.- 2. ročník SŠ) a Student (3.- 4. ročník SŠ). Soutěží se ve všech krajích naší republiky v jednom termínu, obvykle v pátek ve třetím březnovém týdnu, takže žáci a studenti absolvují školní, krajské, republikové a vlastně i mezinárodní kolo ve své lavici. Ve všech kategoriích soutěžící řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírá jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává.

Naši žáci se účastnili všech kategorií určených pro základní školy - Cvrček, Klokánek, Benjamín a Kadet. Celkem se do soutěže zapojilo 299 žáků 2.- 9. ročníku. Obdivuhodný úspěch žákyně Venduly Jančíkové (VII. A) ji dosadil na matematický trůn, kdy s velkým bodovým náskokem za sebou nechala dalších 1243 soutěžících v krajském kole v kategorii Benjamín. Pěkného výsledku dosáhli i žáci Daniel Piskalla (VII.B) a Štěpán Kalus (VII.A), kteří se ve stejné kategorii umístili na 11. a 18. místě. Mladší žákyně Barbora Kamrádková (III.A) a Natálie Maderská (III.B) skončily z celkového počtu 3006 soutěžících z kraje na krásném třetím a čtvrtém místě v kategorii Cvrček. Vítězce a ostatním úspěšným matematikům patří velká gratulace a dík za reprezentaci školy.

Klokan