Drobečková navigace

Úvod > O škole > Naše úspěchy > Okresní a krajské kolo ve sportovní gymnastice dívek a chlapců

Okresní a krajské kolo ve sportovní gymnastice dívek a chlapců

Díky naší nové tělocvičně, vybavené sportovním nářadím, jsme se mohli připravit na gymnastické závody dívek a chlapců. Okresní kolo se konalo 14. 2. 2018 v gymnastickém klubu Vítkovice. Celkem jsme připravili čtyři družstva, dvě družstva dívek a dvě chlapců. Z okresního kola všichni naši žáci odjeli s medailemi a skvělým pocitem. Nejlépe se vedlo klukům, obě družstva vyhrála první místo. Družstva děvčat skončila na druhém místě, což ale v konkurenci ostravských gymnastek byl naprosto skvělý výkon. Tímto úžasným umístěním si všichni vysloužili postup do krajského kola, které se konalo 28. 3. 2018 opět v gymnastickém klubu Vítkovice, ale tentokrát byla organizátorem naše škola. Připravili jsme závod pro zhruba dvě stě účastníků z celého kraje. Přijeli žáci od prvních tříd až po studenty středních škol, a to z Ostravy, Opavy, Bruntálu, Nového Jičína, Krnova, Oder a Frýdku-Místku. Závod byl organizačně skvěle zvládnutý, připravili jsme krásné ceny, medaile i poháry. Tímto bych chtěla především poděkovat všem sponzorům, kteří přispěli finančně nebo věcnými dary. Pochvalu si určitě zaslouží i žáci devátých tříd, za perfektně zvládnutou organizaci samotného závodu. A konečně i naši závodníci, kteří sice neuspěli tak jako na okrese, ale bojovali o co nejlepší umístění a vedli si v tak silné konkurenci opravdu skvěle. Získali jsme dokonce i jedno medailové umístění, a to díky našim chlapcům – David Střílka, Michal Jurčo, Matěj Krajča (všichni 9.B) a Daniel Kolář (8.C) se umístili na třetím místě.

Mgr. Gabriela Hynek

Na závěr ještě krátká citace z e-mailu, který poslal nejmenovaný vyučující tělesné výchovy:

„Chci Vám vyjádřit maximální podporu a obdiv. Nejsem žádným gymnastickým odborníkem, ale považuji se za velmi zkušeného harcovníka na poli školních sportovních soutěží. Osobně jsem se se svými žáky účastnil okresních kol v Opavě, krajských kol v Krnově a v Palkovicích, ale takovou kvalitu organizace jako u vás to nemělo nikde. Nejlepší plánování, nejlepší podmínky i průběh cele akce v den závodů. Minimální prostoje a vše fungovalo, jak jste dopředu naplánovala. Ještě jednou moc děkuji a pevně věřím, že nepojedeme v příštích letech jinam, ale k vám na KF ve sportovní gymnastice.“

Dne 28. března jsme s devátými třídami jeli jako pořadatelé na gymnastické závody. Někteří žáci prodávali v bufetu, někteří chystali ceny, jiní přepočítávali hodnocení. Všichni nás na první pohled poznali díky zeleným tričkům se školním logem. Svoji práci jsme se snažili odvést co nejlépe, a tak doufáme, že s námi byly paní učitelky spokojené.