Úvod > O škole > Naše úspěchy > "Kvarteto 2016" - semifinále

"Kvarteto 2016" - semifinále

Ve středu 9. listopadu 2016 se naši páťáci účastnili 1. kola již čtvrtého ročníku vědomostně - dovednostní soutěže KVARTETO. Měli možnost ověřit své znalosti a dovednosti v porovnání s dalšími žáky ze 40 škol Moravskoslezského kraje. Tým tvořili 4 soutěžící a 1 náhradník. Za naší školu bojovali Mikuláš Navrátilík 5. A, Sabina Ďurková 5. A, Tomáš Nikel 5. B, Šimon Hudeček 5. B a Michal Strachota 5. B. Toto kolo proběhlo v prostorách Gymnázia PORG v Ostravě - Vítkovicích. Naši žáci se ve velké konkurenci rozhodně neztratili, dokázali se probojovat až na druhé místo a získali tak postup do finále, které se uskuteční 1. prosince 2016. Nejúspěšnějším žákem v týmu byl Mikuláš Navrátilík, který se s počtem 60,5 bodu stal absolutním vítězem mezi všemi účastníky. Všem žákům gratulujeme a držíme palce do finálového kola.

Jakým způsobem se soutěží?

Jeden tým tvoří 4 soutěžící a 1 náhradník z pátého ročníku dané základní školy.

1. kolo soutěže proběhne v prostorách gymnázia PORG v Ostravě Vítkovicích dne 9. listopadu 2016. V prvním kole soutěžící včetně náhradníka řeší jak vědomostní, tak dovednostní úkoly. Celkové výsledky soutěžících v prvním kole se sečtou za základní školu a 8 nejlepších škol s nejvyšším dosaženým výsledkem bude pozváno do finále.

Finálová show proběhne 1. prosince 2016. Soutěžící za podpory svých spolužáků v hledišti budou řešit záludné úkoly a disciplíny. V rámci finále se rozhodne o konečných výsledcích celé soutěže a budou rozdány hodnotné ceny a také šeky na 30 000 Kč, 20 000 Kč a 10 000 Kč. Žádný ze soutěžících finálového kola neodejde s prázdnou.

"Kvarteto 2016" - semifinále