Úvod > > Budova č. 136 (5.-9. tř.) > „Páťáci hledali pramen vody“

„Páťáci hledali pramen vody“

Žáci 5. ročníků se i letos zapojili do soutěže „Hledej pramen vody“, která probíhala již po dvacáté. Cílem soutěže je seznámit žáky zábavnou formou s vodou a vytvoření zdravého vztahu k ní. Takto pak ovlivňujeme mladou generaci, kterou problematika dostatku vody a její kvality zajímá. Soutěž měla dvě části teoretickou a praktickou. Odstartovala u příležitosti Světového dne vody 22. března. Každá třída obdržela 4 úkoly související s tématem „Voda“, konkrétně Voda je život, Vodopočty, Voda kolem nás a Kešky. Navíc mohli žáci získat body Body plus za obrázky, reportáže apod. Páťáci se s nadšením vrhli na úkoly, což se jim vyplatilo a obě třídy postoupily do Velkého finále na Slezskoostravském hradě. Za každou třídu bojoval 5-ti členný tým, pro ostatní žáky byl připraven bohatý zábavný program. Naši páťáci se sice nepostavili na stupně vítězů, ale i tak si dopoledne na hradě řádně užili, foto ZDE.