Úvod > > Budova č. 136 (5.-9. tř.) > Almanach žákovské a studentské poezie

Almanach žákovské a studentské poezie

Již druhým rokem mnozí žáci 7. B přijali výzvu Střediska volného času Ostrčilova a napsali básničky, z nichž měl být sestaven Almanach žákovské a studentské poezie. S napětím jsme čekali, zda budou básně žáků vybrány a my se stejně jako loni zúčastníme slavnostního křtu. Bohužel, díky současné situaci se křest nekonal, ale vybraní autoři si mohli Almanach vyzvednout osobně na SVČ Ostrčilova. Moc nás těší, že mezi vybranými autory se ocitly také čtyři žákyně 7. B – Nikola Foltýnková, Lucie Pavlicová, Johana Mydlarčíková a Natálie Maderská. Děvčata měla ze svého úspěchu velkou radost, každá obdržela dva výtisky Almamachu, třída je odměnila potleskem a třídní učitelka pochvalou. Jeden výtisk si mohu žáci vypůjčit ve školní knihovně a třeba v něm najdou inspiraci pro další ročník. Závěrem nabízíme malou ochutnávku básnického umění našich žákyň.

Hvězda

Padá hvězda, něco si přeju,
ať na tebe nikdy nezapomenu.
Myslím na tebe, když padá hvězda,
není to sen, nic se mi nezdá.

Nikola Foltýnková a Lucie Pavlicová

Výměna manželek

Pokud tvoje žena lže,
výměna manželek, ta ji pomůže!
Všude binec, žádná střecha,
manžel na svou ženu čeká.

Johana Mydlarčíková a Natálie Maderská

Mgr. Petra Pokludová