Úvod > > Budova č. 2 a 3 (1.-4. tř.) > Dopravní výchova

Dopravní výchova

Ve třetí třídě zahajují žáci přípravu k získání Průkazu mladého cyklisty. Ve 4. třídě pak pokračují výukou na dopravním hřišti. Naši čtvrťáci si společně s příslušníky Městské policie Ostrava ve dnech 14. a 15. listopadu zopakovali a doplnili znalosti z 3. třídy a následně teorii vyzkoušeli v praxi na dopravním hřišti. Na jaře je pak podobně jako v autoškole čeká závěrečný test i s jízdou.

Mgr. Miroslav Krist

Nejdříve jsme probírali základní výbavu kola, křižovatky a taky co dělat, když nefungují semafory a křižovatku řídí policista. Pak už jsme šli na hřiště. Nejdříve jsme si ho prošli bez kol a pak se rozdělili do dvou skupin.

Kateřina Kohútová, IV. A

Jezdilo se mi dobře, hlavně na kruhovém objezdu a v prudkých zatáčkách. Udělala jsem jednu chybu. Nedala jsem Pavlovi přednost na křižovatce. Ještě štěstí, že to bylo jen na hřišti.

Tereza Pavlicová, IV. A