Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Cykloturistický kurz a pobyt v přírodě

Cykloturistický kurz a pobyt v příroděDatum konání:
20.5.2024
Datum ukončení:
31.5.2024

Na konci května proběhly dvě několikadenní školní akce - cykloturistický kurz pro žáky devátého ročníku a pobyt v přírodě pro čtvrťáky. Nyní vám přinášíme krátké ohlédnutí.

Žáci 9. ročníků v týdnu od 20. 5. do 24. 5. absolvovali cykloturistický kurz v rekreačním středisku U Brodu v Mokřinkách. Počasí jim naštěstí přálo,  a tak mohli vyzkoušet spoustu sportovních aktivit, ke kterým se v běžné hodině tělesné výchovy nedostanou. Na Kružberských cvičných skalách si vyzkoušeli základy lezectví, žáci bez problémů zvládli zdolat lezecké cesty různých druhů obtížnosti pod vedením zkušeného lezeckého trenéra.  Na celodenním cyklovýletě žáci poznávali krásy okolí Vítkova a Kružberku. Sjížděli řeku Moravici na nafukovacích lodích. Celý týden se velmi vydařil.

Velká událost se týkala také prvního stupně, kde žáci čtvrtých tříd vyměnili na týden školu za horský hotel Čarták v příjemném prostředí a v krásné přírodě na Soláni. Během pobytu motivovaného blížící se olympiádou si užili spoustu zajímavých her a soutěží. Počasí nám přálo, a tak jsme se snažili být s dětmi co nejvíce venku na čerstvém vzduchu. Za dětmi se přijel podívat pan starosta Ivo Mikulica, paní ředitelka Mgr. Monika Konečná a paní zástupkyně Mgr. Gabriela Rycková. Zpátky domů si děti s sebou odvezly hlavně spoustu skvělých zážitků. 

Rozsáhlou fotogalerii z pobytu v přírodě naleznete zde a na našem oficiálním instagramovém účtu naleznete kromě fotografií také několikaminutový videoreport.