Úvod > > Družina > Akce > Ostravský koníček - šachový turnaj

Ostravský koníček - šachový turnaj

Datum konání:
11.5.2023

Naše škola je zapojena do projektu „Šachy do škol“ a v současné době máme 39 žáků, kteří navštěvují šachové kroužky. Na základě umístění ve školních turnajích jsme vybrali mladé šachisty, kteří nás reprezentovali na tradičním přeboru žáků ostravských škol v šachu “OSTRAVSKÝ KONÍČEK”, konaném ve čtvrtek 11. května 2023 na výstavišti Černá louka v rámci šachového festivalu Ostravský koník.

Jednalo se o turnaj rozdělený dle věkových kategorií.

Kategorie A (1. a 2. třídy) se zúčastnilo celkem 70 žáků. Náš nejlepší šachista na tomto turnaji Ondřej Szolony dosáhl 6 ze 7 bodů, přičemž všichni medailisté měli rovněž 6 bodů, ale podle pomocného hodnocení se umístil na 4. místě. Další tři jeho spolužáci z 2.A Matyáš Smetka, Jakub Laštovka a Vojtěch Smolka se umístili na krásném 13., 14. a  37. místě.

V druhé kategorii B (3. až 5. třídy) byla účast ještě vyšší, celkem 110 šachistů. Tato skupina byla těžší, jelikož zde už hráli i hráči z šachových klubů, kteří se věnují této hře už několik let. Naši šachisté se přesto zde neztratili. Max Szolony (3.B) získal 5 bodů a obsadil 12. místo (10. místo v chlapcích) a Viktorie Szolony (4.A) s 4,5 body krásné 26. místo (6. místo v dívkách).

Další umístění:

1. místo Tomáš Hahn, 3.B
  2. místo Daniel Hubert, 3.B
  3. místo Adam Klimeček, 4.B
  4. místo Vítězslav Sekanina, 4.B
  5. místo Marie Císařová, 4.B

Děkujeme všem našim mladým šachistům za úspěšnou reprezentaci školy na jejich velkém šachovém turnaji.

Pavla Kusynová, asist. ped.