Drobečková navigace

Úvod > > Aktuality > Rozsvícení vánočního stromu v Petřkovicích

Rozsvícení vánočního stromu v PetřkovicíchDatum konání:
1.12.2022

Tradiční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na petřkovickém náměstí se konalo ve večerních hodinách v pátek 1. prosince. Pravý sníh sice chyběl, ale kouzelnou zimní atmosféru nám pomohla vytvořit digitální videoprojekce. Nově jsme také vyměnili tradiční schody před radnicí za důstojné podium s profesionálním ozvučením. Program zahájili slavnostním slovem starosta pan Ivo Mikulica a ředitelka ZŠ paní Monika Konečná, poté občany potěšily svým zpěvem vánočních koled děti z MŠ, z I. stupně a nemohl chybět školní sbor pod vedením paní učitelky Mgr. Michaely Štěpánové. Své umění také předvedli mladí bubeníci ze ZUŠ pod vedením pana Davida Jančálka a trubači pod vedením pana ředitele ZUŠ Pavla Dvořáka. Na závěr zpívání vystoupili petřkovičtí radní. Všichni vystupující sklidili velký potlesk. Poté už nastal samotný akt rozsvícení stromu, s odpočítáváním pomohli prvňáčci Ema Türke a Antonín Timan. Přítomní občané možná ocenili i to, že jdeme s dobou, chráníme zvířecí mazlíčky a tak byl tradiční ohňostroj pojat pouze minimalisticky. Pak děti dostaly perník a poukázku na párek v rohlíku, který si mohly vyzvednout spolu s teplým čajem u školy. Všem účinkujícím děkujme za vytvoření kouzelné atmosféry a všem přejeme krásný a pohodový vánoční čas.